fitstyle
rejestracja w fit.plrejestracja
crosscore zumba fitness taniec poradnia dietetyczna super Pani twardziel sex i przemoc drabina jakuba fitness projektowanie stron internetowych

Plusy i minusy makijażu permanentnego

Codzienny makijaż do pracy, tuszowanie rzęs i podkreślanie ust to dla Ciebie żmudny rytuał? Sprawdź, co zyskasz wybierając wygodę czyli makijaż permanentny

Makijaż permanentny, czyli jaki?

Żadna kobieta nie lubi spływającego makijażu podczas upalnego dnia lub dużego wysiłku, alternatywą dla tradycyjnego makijażu, jest trwalszy, permanentny, który na dłużej podkreśli atuty i zatuszuje niedoskonałości urody.

Makijaż permanentny to delikatny i raczej niewidoczny sposób na podkreślenie urody, jednocześnie to dobry sposób na jej poprawę. Zbyt jasne rzęsy, brwi można przyciemnić, mało wyraziste usta uwydatnić, efekt? Trochę odmieniona, ale nadal naturalna.

Gdzie i jak powstaje makijaż?

Sama decydujesz jaki trwały makijaż jest ci bliższy: mocniejszy, bardziej podkreślający zalety czy delikatny, codzienny. Jeśli wybierzesz ten subtelny, będzie zdecydowanie lepszy do pracy, wieczorem może stanowić bazę pod makijaż, który wykonasz sama.

Trwały make up wykonuje kosmetyczka w gabinecie. Zabieg polega na miejscowym wprowadzeniu barwnika w głębsze warstwy skóry. Kosmetyczka, wykorzystując jedną lub dwie igły odpowiednio rysuje linie i wypełnia je naturalnym barwnikiem, dopasowanym i dobranym do cery przed zabiegiem wraz z klientką. Początkowo, tuż po zabiegu, gdy barwnik jest dość świeży makijaż wygląda na zbyt mocny, jednak w przeciągu dwóch tygodni, gdy barwnik się unormuje, łatwiej ocenić wynik i ewentualną konieczność poprawek.

Co możesz poprawić?

Makijaż permanentny daje szansę delikatnego pół-inwazyjnego poprawienia urody. Konturówka ust sprawi, ze Twoje usta będą naturalnie piękniejsze, naniesiony kolor na końcówki rzęs podkreśli je i wywoła efekt gęstszych i dłuższych, koloryzacja brwi nada twarzy większego wyrazu.

Dodatkowo jeśli jesteś wielbicielką kresek na powiekach możesz poprosić o wykonanie trwałych, które każdego dnia będą widoczne i oczywiście nie zetrą się lub nie spłyną.

[-------]

Dla kogo trwały makijaż?

Dla kobiet aktywnych zawodowo, uprawiających sport, które nie lubią zbyt długo spędzać czasu przed lustrem, a wodoodporne kosmetyki wydają mi się zbyt ciężkie.

Makijaż permanentny to także ulga dla alergiczek, które zazwyczaj nie używają kosmetyków kolorowych, “okularnic”, które borykając się ze spływających makijażem i uczuleniem oka, ale również podróżniczek – aktywnie zwiedzających świat z deficytem czasu na zbyt długie zabiegi pielęgnacyjne.

Każda odrobinę leniwa pani odnajdzie w nim sprzymierzeńca w walce o cenne minuty przed śniadaniem i te spędzone na dłuższej drzemce z rana.

Makijaż permanentny czyli na zawsze?

Niestety makijaż permanentny nie oznacza całkowicie trwałego. Zabieg pomaga upiększać urodę przez dwa do pięciu lat, niestety z czasem po prostu zanika i trzeba go powtórzyć.

Kiedy nie stosować?

Osoby, które mają częste problemy z chorobami oczu, zapaleniem spojówek, a także chorobami gałki ocznej nie powinny stosować tego makijażu. Przeciwwskazaniami są także: ciąża oraz niektóre choroby skóry.

Minusy

Makijaż permanentny to jednak spory wydatek. Koszt zabiegu wynosi od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jest jednak inwestycją na kilka lat, gorzej gdy się znudzi, efekt będzie niezadowalający, lub któraś kreska niespodziewanie wyblaknie, wtedy trzeba składać reklamację.

Jeśli zatem masz zamiar wykonać makijaż permanentny sprawdź, który salon ma najlepsze rekomendacje i proponuje największy wachlaż korzyści oraz funkcjonuje zgodnie z profesjonalnymi normami.

www.uroda.fit.pl

tagi: makijaż permanentny, makijaż, makijaż trwały, trendy w makijażu, wykonanie makijażu permanentnego
Skomentuj ten artykuł Wszystkie komentarze Zobacz inne dyskusje


Anonimowy |
POZOSTAŁE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU:
Olśnić rzęsami
Olśnić rzęsami
Urodowy niezbędnik przed imprezą
Urodowy niezbędnik przed imprezą
Plażowy make-up
Plażowy make-up
Biotatuaż - tatuaż dla mniej odważnych
Biotatuaż - tatuaż dla mniej odważnych
Magia koloru w makijażu
Magia koloru w makijażu
Jak się malować i zachować świeże spojrzenie
Jak się malować i zachować świeże spojrzenie
Makijaż dla brązowej skóry
Makijaż dla brązowej skóry
Latem urzekaj zalotnym spojrzeniem
Latem urzekaj zalotnym spojrzeniem
Idealne brwi
Idealne brwi
Fakty i mity o makijażu permanentnym
Fakty i mity o makijażu permanentnym